Google’da Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri ve Yolları

İnternet üzerinden satışlarınızı, Google’da üst sıralara çıkma yöntemleri ile kolayca arttırın. İşte tüm detaylar !

Google Arama Sonuçlarında Görünür Olmanın Avantajları

Google’da üst sıralara çıkma yöntemleri ile Google arama sonuçlarında ilk sayfada görünür olmak, işinizi geliştirmek için hayati bir rol oynamaktadır. Sunduğunuz hizmetler ve ürünlerinizin arandığı zaman ilk sayfada yer alıyor olması, sitenize düzenli olarak potansiyel müşteri çekecektir.

Google, Bing veya Yandex gibi arama motorundan yapılan aramalarda sizde firmanızın websitenizi önde görmek ister misiniz? Profesyonel dijital pazarlama uzmanlarımızdan, istediğiniz zaman ücretsiz bilgi alabilirsiniz.  

Numarınızı Bırakın, Sizi Arayalım

  Birçok işletme sahibi sunduğu ürünleri veya hizmetleri ilk sayfa arama sonuçlarında göremiyor. Sitenizin sektörünüzle ilgili yapılan aramalarda çıkmamasının birçok faktörü vardır. İşletmenizin Google’daki görünülüğü sayesinde satışlarınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz. Potansiyel müşterileriniz ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtabilir ve websiteniz üzerinden karlı bir şekilde büyüyebilirsiniz.

  İlk sayfa arama sonuçlarında ilk 10 sırada yer almak, ürününüze veya hizmetinize ihtiyacı olan herkese görünür olursunuz. Günümüzde Google 1 numaralı ve en çok tercih edilen arama motorudur. Google üzerinden, tüm dünyada ayda yaklaşık 12 milyar arama yapılmaktadır. Tüm satın alma kararları arama motorlarından yapılan bir arama ile başlar. Örneğin, bebek arabası almak isteyen bir anne, akıllı telefonundan bebek arabası modelleri veya bebek arabası fiyatları diye aramalar yaparak almak istediğini ürün hakkında kolayca fikir edinir.

  Google ile işletmenizin websitenize trafik almanın anahtarı ilk sayfa sıralamalarında yer almaktadır. Çünkü ilk sayfa sonuçları Google trafiğinin yaklaşık %92’sini alır. Yani, birçok kişi ilk sayfanın ötesine geçmez.  

  Google’da Üst Sıralarda Çıkma Yöntemleri ve Yolları

  Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanın 2 yöntemi vardır:

  1. Google AdWords Çalışmaları ile üst sıralara çıkmak  

  Google AdWords Metin reklamları veya Alışveriş reklamları ile üst sırada çıkabilirsiniz. Google Adwords çalışmaları ile üst sıralarda tıklama başına bir maliyet ile yer alabilirsiniz. Google AdWords ile belirlediğiniz anahtar kelimelerde aynı gün üst sıralarda yer alır, potansiyel müşterilerinize hemen ulaşabilirsiniz. Günlük belirlediğiniz bütçe ile seçtiğiniz anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alırsınız. Google Reklamları Nasıl Verilir? Başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  2. SEO Arama Motoru Çalışmaları ile üst sıralarda yer almak

  SEO çalışmaları ile Google arama sonuçları sayfasında reklamlı sonuçlardan sonra üst sıralarda çıkabilirsiniz. SEO çalışmaları site-içi seo optimizasyonları, içerik stratejisi ve backlink çalışmalarını kapsamaktadır. SEO çalışmaları uzun soluklu olup, sonuç alması 3 – 6 ay arasında değişmektedir. Bu çalışmalar ile sitenize düzenli olarak ayda binlerce ücretsiz ziyaretçi gelmektedir. Ayrıca, SEO Ajansı Nedir? SEO Danışmanlığı Almanın Püf Noktaları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  SEO çalışmaları kapsamında sunduklarımız:

  1. Websitenizin tüm sayfalarını Google SEO kriterine göre analiz ediyoruz. Google yönergelerine göre websiteler için 200 SEO kriteri bulunmaktadır.
  2. Site-içi SEO optimizasyon noktalarını size sunuyoruz.
  3. Sektörünüzle ilgili anahtar kelime çalışması yapıyoruz.
  4. İlgili kategori ve ürün sayfalarınızı SEO uyumlu hale getiriyoruz.
  5. İçerik stratejinizi belirliyoruz.
  6. Özgün içerik stratejimiz ile sektörünüzle alakalı yapılan tüm aramalarda zamanla yer almanızı sağlıyoruz.
  7. Rakiplerinizin backlink çalışmalarını analiz ediyoruz.
  8. Site dışı backlink çalışmaları ile websitenizin Domain Authority değerini arttırarak sıralamalarda daha üst yerlerde çıkmanızı sağlıyoruz.

  Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmalarınıza profesyonel bir yön verin

  Dijital Pazarlama Ajansı olarak, işletmeniz ve websiteniz için bizlerden ücretsiz bilgi ve analiz talep edebilirsiniz. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlerle tanışmaktan ve çalışmaktan memnuniyet duyarız.

  Google’da üst sıralara çıkma yöntemleri  yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarından paylaşabilirseniz çok seviniriz. Ayrıca, bir önceki Etkili SEO Teknikleri 2017: 16 İleri Düzey SEO Taktikleri ile 2 Kat Trafik başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Hemen uygulayabileceğiniz, ileri düzey seo teknikleri ve taktikleri ile sitenize ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.