SEO Danışmanlığı

Profesyonel Ekibimiz ile Dijital Pazarlama İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanlığı yani “Search Engine Optimization” danışmanlığı arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır. Yani hedeflediğiniz kelime ya da kelime gruplarında Google Aramalarında organik olarak üst sıralarda yer almanızı hedefliyoruz.  

Son zamanlarda Google üzerinden yaptığımız aramalarda en üst sırada gelen arama sonuçlarının ilk 3 ya da 4 tanesini sponsorlu reklam metin sonuçları oluşturmaktadır. Tıklama başına ücret ödenen bu reklamlara Google AdWords Reklamları denmektedir.  

Bakınız: Google AdWords Reklam Yönetimi

SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmaları kapsamında arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak sitenize ücretsiz trafik, ziyaretçi gelmesini sağlarsınız. Bu kapsamda yapılan çalışmalar aşağıdakileri içermektedir.  

  • On Page SEO optimizasyonu: site için SEO analizi ile birlikte teknik olarak sitenizin title, url, meta description, H1 / H2 etiketleri, görsellerin alt etiketleri, kopya içerik kontrölü, 301 / 302 Yönlendirmeleri, 404 Hata Sayfalarının kontrolleri yapılır. Gerekli iyileştirmeler adım adım sunulur.
  • İçerik Çalışmaları: Anahtar kelime uyumlu mevcut içerikleriniz kontrol edilir. Mevcut uyumlu içeriklerinizin iyileştirmeleri tamamlanarak kısa sürede site trafik verilerinizin artması sağlanır. Hedeflediğiniz diğer anahtar kelimeler için içerik stratejisi oluşturulur.
  • Google Search Console çalışmaları: Robots.txt ve XML site haritanız kontrol edilir. Yönetim panelindeki tüm optimizasyonlar gerçekleştirilir.
  • Google Hız Testi ve Mobil Uyumluluk Analizi: Google Page Speed aracı ile sayfalarınızın desktop ve mobil üzerinden açılma hızları kontrol edilir. Görsellerin optimize edilmesi, tarayıcı ön-belleklendirmesi, CSS ve Java dosyalarınının sıkıştırılması gibi yöntemlerle web sitenizin arama motorları ve kullanıcılar tarafında daha hızlı açılması için öneriler sunulur.
  • Rakip Analizi: rakip siteler ve rakip sitelerin hangi organik kelimelerde üst sıralarda çıktığı belirlenir. Bu sitelerin Trust Flow ve Citation Flow değerler, backlink ve referring domain sayıları gibi değerleri göz önünde bulundurularak web sitenize göre durumları sunulur.  
  • Web Siteniz için Tanıtım Çalışmaları: Hedef anahtar kelimelerinize göre backlink stratejisi oluşturulur ve bu kelimelere diğer sitelerden backlink alınır.

Ayrıca, bu konuda bir karar vermeden önce mutlaka SEO Ajansı Seçmenin ve SEO Danışmanlığı Almanın Püf Noktaları yazımızı da okuyun.

Google Aramalarında Üst Sıraya Çıkmak İster Misiniz?

Ücretsiz SEO Analizi ve SEO Danışmanlığı teklifi için bizlere 0850 304 7 987 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya iletişim formundan kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Ücretsiz Bilgi Alın: 0850 304 7 987