Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır ?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? Instagram nasıl dondurulur sorusuna cevap alabilmek için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profilim ikonuna tıklayın.

instagram dondurma profilim

Profil ikonuna tıkladığınızda profil sayfanız açılacak. Açılan sayfadan kullanıcı adınızın sağında yer alacak olan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.

instagram dondurma profil düzenleme 2

Profil düzenleme sayfasına geldiğinizde adınız, kullanıcı adınız, e-postanız gibi kişisel bilgilerinizin yer aldığı ekran açılacak. İlk açıldığında sayfanızın çözünürlüğünden ötürü hesabımı geçici olarak kapat yazısını göremeyebilirsiniz. O zaman sayfanın aşağısına doğru inerek instagram hesap dondurma işleminizi yapacağınız bu yazıyı göreceksiniz. Ona tıklayın.

instagram hesap dondurma hesap geçici kapatma 3

“Hesabını geçici olarak kapat” başlıklı sayfaya ulaştığınızda Instagram hesabınızı neden kapatmak istiyorsunuz diye bir soruyla karşılaşacaksınız. Seçenekler şu şekilde:

  • Ara vermek istiyorum
  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • İkinci bir hesap açtım
  • Gizlilikle ilgili endişeler
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Çok zamanımı alıyor
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Çok fazla reklam var
  • Başka bir şey

Bu seçeneklerden bazılarında sorununuza çözüm olabilecek öneriler sunuyor. Örneğin “Kullanmaya başlamakta zorlandım” diye seçerseniz “Kullanmaya başlamak için ipuçları” diye bir makalenin linkini paylaşıyor sizinle. İstediğiniz bir tanesini seçin. Eğer ki herhangi bir tanesini seçmek istemiyorsanız en son seçenek olan “Başka bir şey” işaretleyerek geçebilirsiniz.

instagram hesap dondurma hesap geçici kapatma sayfası 4

Daha sonrasında altında bir kutucuk yer alıyor, bu adım sizin güvenliğiniz için. Eğer ki kamu kullanımına açık bir bilgisayarda ya da bilgisayarınıza bilginiz dışında olan bir erişim durumunda zor durumda kalmamanız için şifrenizi tekrar girmeniz isteniyor. Şifrenizi de girdikten sonra aşağıdaki “Hesabı geçici olarak kapat” butonuna basın.

Butona bastığınızda karşınıza bir pop-up pencere çıkacak ve “Hesabını geçici olarak kapatmak üzeresin. Devam etmek istiyor musun?” yazılı olacak.

Evet butonuna tıkladığınızda Instagram hesabınızdan çıkış yapmış olacaksınız ve aşağıdaki Instagram giriş yapma sayfasına geleceksiniz.

instagram hesap dondurma giriş sayfası 5

Tebrikler. Instagram hesabınızı dondurdunuz.

Hesabınızı dondurduktan görmüş olduğunu giriş ekranından bilgilerinizle giriş yapmaya çalışırsanız “Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil. Lütfen kullanıcı adını kontrol et ve tekrar dene.” hatası alabilirsiniz. Bu hatanın üzerine bir kez daha aynı bilgilerle giriş yapmaya çalıştığınızda ise size “Instagram’a girişin yapılırken bir sorun oluştu. Lütfen birazdan tekrar dene.” uyarısını verecektir.

Bu uyarılardan dolayı panik yapmayın. Eğer başka bir cihazdan giriş yapmaya çalışırsanız bu sefer de şu uyarıyı alacaksınız. “Hesabını kapatmayı henüz bitirmedik. Yeniden etkinleştirmek istiyorsan, birkaç saat sonra tekrar dene”

Kısacası hesabınızı tekrar aktifleştirmek için bir süre beklemeniz gerekecektir. Hesabınızın silinmiş olacağından korkmanıza gerek yok.

Eğer ki hızlı bir şekilde Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız aşağıda sizin için hazırladığımız instagram hesap dondurma nasıl yapılır videosunuda seyredebilirsiniz. (Kaynak: https://help.instagram.com/728869160569983

.

Google Banner veya AdWords Görüntülü Reklamlar hakkında bir önceki yazımıza Google Display Network (GDN) yani Görüntülü Reklam Ağı  Nedir? göz atabilirsiniz.