SEO Ajansı Nedir? SEO Danışmanlığı Almanın Püf Noktaları

Bu yazımızda SEO Ajansı Nedir? SEO Danışmanlığı Almanın Püf Noktaları hakkında tüm detayları bulabilirsiniz. SEO Ajansı ile çalışmak yada SEO danışmanlığı almak istiyorsanız, bilmeniz gereken tüm noktaları derledik. Konusunda uzman bir SEO danışmanı seçmek, yaptığınız yatırım sonucunda size kat kat satış ve marka bilinirliği getirecektir. Uzman bir SEO Danışmanı ile yaptığınız yatırım sayesinde, satışlarınızı ve marka bilinirliğinizi katlayabilirsiniz. Türkiye’nin en işlek caddeleri olan İstanbul Nişantaşı bölgesinde veya Bağdat caddesinde dükkan açmak, size nasıl bir prestij ve kaliteli ziyaretçi trafiği sağlıyorsa; alanında tecrübeli bir SEO uzmanı ile çalışmak da size bundan daha fazla getiri sağlayacaktır.

Türkiye’deki zincir mağazaların birçoğunun internet üzerinden yaptıkları satışları, en yüksek ciro yapan şubelerinden kat ve kat yukarıdadır. SEO’ya yapılan yatırım, diğer pazarlama ve tanıtım reklam harcamalarına göre uzun vadede olağanüstü bir getiri oranına sahiptir.

İşletmenizin websitesi için, ücretsiz analiz ve ön toplantı için bizi arayabilir veya telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

Ücretsiz Bilgi Alın: 0850 304 7 987

  SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olan SEO, Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarını ifade eder. Günümüzde, google.com, bing.com, yahoo.com gibi arama motorları kullanılır. Her hangi bir konuda bilgi veya ürün ihtiyacımıza bu arama motorları sayesinde ulaşırız. Arama sonuçlarında websiteleri, videolar ve yerel arama sonuçları yer almaktadır.

  Kurumlar veya bireyler arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak konu hakkında bilgilerini, sundukları ürünleri veya hizmetlerini ihtiyacı olanlara kolaylıkla ulaştırabilirler. Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru Google.com ’dur. Faaliyet gösterdiğiniz sektör ile ilgini Google Arama Sonuçlarında üst sıralarda çıkmak, her ay size düzenli bir şekilde binlerce yeni ziyaretçi getirir.

  Google arama sonuçları sayfasında doğal sonuçların önünde, sponsorlu reklamların bulunduğunu unutmayın. Sıralamalarda çıkan ilk 4 ya da 5 sonuç reklamlara ayrılmıştır. Google Reklam alanında üst sıralarda yer almak için, Google Reklamları Nasıl Verilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

  Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

  Kurumlar ve firmalar, içinde bulundukları sektör ile ilgili yapılan aramalarda, Google Arama Sonuçlarında üst sıralarda çıkmayı hedeflerler. Örneğin, bulunduğu yerden havalimanına gitmek isteyen bir kişi, “havalimanı ulaşım”, “havalimanı transferi” gibi kelimeleri aratarak, bu hizmeti sunan firmalar ile kolaylıkla iletişime geçip, ihtiyacı olan hizmeti satın alabilir. Aynı şekilde, bebek arabası almak isteyen bir kişi, Google’da “bebek arabası modelleri”, “bebek arabası fiyatları” gibi aramalar yaparak, ihtiyacı olan ürünü kolaylıkla internet üzerinden sipariş verebilir.

  Kurumsal SEO danışmanlığı kapsamında, uzman bir SEO ajansı ile çalışıp, Google Arama Motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alarak, ayda binlerce yeni müşteriye düzenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  Ayrıntılı bilgi almak için, iletişim sayfamızdan bize yazabilir veya 0850 304 7 987 nolu telefondan hemen arayabilirsiniz.

  SEO Ajansı ile çalışırken ne beklemeniz gerektiğini, bakın Google’ın kendisi nasıl anlatıyor:

  Kaynak: https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr

  Kurumsal SEO Danışmanlığı kapsamında sunulan hizmetler:

  Kurumsal SEO danışmanlığı almak istediğinizde veya bir SEO ajansı ile çalışmak istediğinizde sunulan hizmetleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  Rakip Analizi:

  • Faaliyet gösterdiğiniz sektörde, arama sonuçlarında önde çıkan rakipler bulunur.
  • Bu rakiplerin kendi web sitelerine aldıkları aylık trafik miktarına bakılır ve bu trafiğin hangi kaynaklardan, anahtar kelimelerden geldiği incelenir.
  • Rakiplerinizin site kaliteleri “trustflow” ve “citation flow” değerleri hakkında bilgi verilir.
  • Rakiplerinizin aldığı backlink sayısı, backlink geçmişi, backlink kırılımı, anchor text profili hakkında bilgi verilir.
  • Özetle, rakiplerinizin SEO stratejisine bakılır ve içinde bulunduğunuz sektör rekabeti karşılaştırmalı olarak size sunulur.

  Sektörünüze özel anahtar kelime araştırması:

  • Rakiplerinizin düzenli trafik aldığı kelimeler araştırılır.
  • Faaliyet gösterdiğiniz sektör özelinde sunduğunuz hizmetler ve ürünler kapsamında anahtar kelime araştırması yapılır.
  • Bu anahtar kelimelerin aylık olarak ne kadar aratıldığı hakkında bilgi verilir.
  • Anahtar kelimelerin rekabeti, zorluğu ve planlaması hakkında detay bilgi verilir.

  İçerik Stratejisinin belirlenmesi:   

  • Bir web sitesinin düzenli olarak içerik sağlıyor olması Google için çok değerlidir ve önemlidir.
  • Hangi sıklıkla içerik sağlamanız gerektiği konusunda planlama yapılır.
  • Anahtar kelime araştırması sonuçlarına göre, sitenize özel içerik stratejisi önerilir.
  • SEO uygun yazı taslağı ve formatı hakkında bilgi verilir.

  Site içi SEO analizi:  

  Sitenizin arama botları taramalarına uygun olarak tasarlanmış olması gerekmektedir. Site içi SEO analizi ile web sitenizin SEO performansı iyileştirilir. Site içi SEO analizi ile aşağıdaki noktalar hakkında bilgi verilir:

  • Title, URL ve meta description yapısı
  • Mevcut sayfaların hedeflenen kelime yönünden keyword density oranları
  • Heading (H1, H2, H3,…) yapısı
  • Sitemap ve Robots.txt yapısı
  • Google Search Console entegrasyonu
  • Kullanılan resimlerin title ve alt text açıklama yapıları
  • SSL sertifika gerekliliği
  • Sitenin hız analizi ve mobil uyumluluk (responsive) durumu

  Site dışı SEO çalışmaları:  

  Site dışı SEO çalışmaları ile web sitenizin popülaritesi ve kalitesini Google’ın gözünde doğal bir şekilde arttırmayı hedeflemekteyiz.

  • Rakip analizi sonuçlarına göre, rakiplerinizin backlink stratejisi hakkında bilgi verilir.
  • Site dışı SEO çalışmaları için, rakiplerinize yapılması gereken çalışma hakkında bilgi sağlanır.
  • Kaliteli sitelerden düzenli, özgün ve doğal backlink alınır.
  • Sosyal medya hesaplarınızın SEO çalışmalarını destekleyici şekilde kullanması hakkında öneriler hazırlanır.

  SEO Ajansı Nedir ve Neler Yapar?

  Seo ajansı nedir ve sizin için neler yapar? SEO danışmanlığı kapsamında, uzman bir SEO ajansı size özel doğal ve özgün bir strateji geliştirir. Black Hat SEO teknikleri yerine, White Hat SEO teknikleri kullanır.

  Unutmayalım ki Google, Arama Sonuçlarını kullanıcının faydalı bulabileceği ve zaman geçireceği sonuçlara göre getirmektedir. Bu alanda yüzlerce çalışanıyla milyarlarca dolar yatırım yapmaktadır. Doğal olmayan, Google’ı kandırmayı hedefleyen websitelerini ağır bir şekilde cezalandırmakta ve arama sonuçlarından çıkarmaktadır.

  Gelişi güzel bir SEO Danışmanı veya SEO Ajansı ile çalışırsanız, websitenize geri dönüşü olmayan zarar verebilirsiniz.

  SEO Hizmeti veya SEO Teklifi alırken sormanız gereken en önemli sorular nelerdir?

  SEO Ajansı Nedir sorusundan sonra, SEO danışmanlığı alacağınız uzmana yöneltebileceğiniz bazı sorular şunlardır:

  • Referanslarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • Hangi SEO tekniklerini kullanıyorsunuz?
  • Uyguladığınız, SEO süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • Organik aramalara ek olarak, SEM pazarlama önerileri sunuyor musunuz?
  • Rakip analizi yapıyor musunuz?
  • Bulunduğum sektöre özel ve hedeflerime özel SEO stratejileri geliştiriyor musunuz?
  • Ne kadar zamanda sonuç almaya başlayabilirim?
  • Sizinle hangi sıklıkla iletişimde bulunuyoruz?

  Bu sektörde, SEO Danışmanlık Ücretleri Nasıl Değişir?

  Online dünyada açtığınız şubenizin yani web sitenizin hedefi bir Nişantaşı veya Bağdat Caddesindeki gibi kaliteli ve yüksek müşteri ziyaretçi potansiyeline ulaşmasıdır. Yapacağınız bu yatırım ile hem bu potansiyele ulaşacak hem de yüksek kira gideri gibi bir derdiniz olmayacaktır.

  SEO danışmanlık ücretleri çok farklılık göstermektedir. Bu alanda, harcanan emek ne kadar özgün ve doğal ise Google Arama Motoru sıralamalarında üst sıralarda yer alacaksınız. Hedeflenen kelimeler ışığında, çalışılması gereken ay miktarı ve aylık harcanacak adam/saat üzerinden, ayrıntılı bir fiyat teklifi almanız en sağlıklı adım olacaktır.

  SEO teklifi almak için, iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ya da 0850 304 7 987 nolu telefondan hemen arayabilirsiniz.

  Neden, aldığınız SEO Fiyatları arasında büyük farklar mevcut?

  Uygulanacak olan SEO hizmet kapsamı hakkında mutlaka detaylı bilgi almalısınız. Sektörünüze özel ve size uygun olan SEO stratejisi hakkında ayrıntılı bilgi edinmelisiniz. SEO, yüksek getiri sağlayacak, orta ve uzun vadeli bir çalışmadır. Direk, aldığınız fiyatları karşılaştırmak yerine sunulan fiyat ve hizmet kapsamını değerlendirmelisiniz. Her sektörde olduğu gibi, bu sektörde de ucuz ve düşük nitelikli hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Önemli olan paranızın nereye gittiğini bilmenizdir.

  Amacımız, bu alanda yapacağınız yatırımın size orta ve uzun vadede yüksek bir getiri sağlamasıdır.